SAĞLIK TESADÜF DEĞİLDİR
LaVita bağışıklık sistemimizi destekler* Doğal, pratik ve bilimsel olarak kanıtlanmış bir tariftir.

*Demir, C, A, D, B6, B12 vitaminleri, folik asit, bakır, selenyum ve çinko ile LaVita, bağışıklık sisteminin normal işlevini destekleyen tüm ilgili mikro besinleri içerir.

İçindekiler
A

Beslenmenin Sağlığımız İçin Önemi

Beslenme sağlığımızın temelidir.

 • Bilim adamları beslenmenin sağlığımızın temeli olduğu konusunda hemfikirdirler. Yediğimiz her şey hücrelerimize hızlı bir şekilde ulaşır. Hücrelerimizin her biri küçük bir biyokimya fabrikası gibidir ve tüm yaşam fonksiyonlarımız burada yer almaktadır.
 • Hücrelerimiz mikro besinlerle yeterli derecede beslenmesi, bağışıklık sistemimiz¹ ve performansımız² için çok önemlidir. Ayrıca gün içerisinde daha az yorgunluk³ hissi oluşması, hücre koruması ve hücreye olası zararların önlenmesi4ile kardiyovasküler sistemimizin5 ve kan şekeri seviyesinin daha iyi koşullara gelmesinde büyük rol oynarlar.
 • Örneğin stres, fiziksel efor, hamilelik ve emzirme sırasında ve hepsinden önemlisi düzenli olarak ilaç kullanımında mikro besinlere artan bir ihtiyaç vardır.

1LaVita, Demir, A, C, D, B6, B12 vitaminleri, Folik Asit, Bakır, Selenyum ve Çinko gibi bağışıklık sisteminin normal işlevini destekleyen tüm ilgili mikro besinleri içerir.
2Niasin, B1,B2, B6 ve B12 vitamini ve Pantotenik Asit enerji metabolizmasına katkıda bulunur.
3LaVita, yorgunluk ve bitkinliği azaltmaya yardımcı olan bol miktarda Demir, Folik Asit, Magnezyum, Niasin, C Vitamini, B2, B12 ve B6 vitaminleri sağlar.
44Vitamin B2, Selenyum, C vitamini, E Vitamini ve Çinko hücreleri oksidatif stresten korumaya yardımcı olur. Folik Asit, B6 Vitamini ve B12 Vitamini normal homosistein metabolizmasına katkıda bulunur.
5B1 Vitamini normal kalp fonksiyonuna katkıda bulunur. Folik Asit, B6 Vitamini ve B12 Vitamini normal homosistein metabolizmasına katkıda bulunur. K Vitamini normal kan pıhtılaşmasını destekler. C Vitamini, kan damarlarının normal işlevi için normal kolajen oluşumuna katkıda bulunur.
6LaVita'daki Krom, normal kan şekeri seviyelerinin korunmasına yardımcı olur.

Sağlıklı Beslenme: Soru “yapabilir miyiz?” değil, her gün yapıp yapmadığımızdır.

Sağlıklı beslenmenin ne kadar önemli olduğunu bilsek bile günlük yaşamda kendimize en iyi şekilde bakmamız her zaman kolay değildir. Alışkanlıklarımıza baktığımızda şunları görebiliyoruz: Genellikle çok az tam tahıllı ürünler, gizli yağlar, endüstriyel olarak üretilmiş hazır yemekler ve önerilen minimum günde beş porsiyondan çok daha az meyve ve sebze tüketimi.

70%

Tüketilen enerjinin %70'i sadece az Mikro Besin sağlayan boş karbonhidratlardan oluşmaktadır.

15%

7%

Kadınların yalnızca %15'i ve erkeklerin ise %7'si günde beş porsiyon meyve ve sebze tüketilmesi yönündeki öneriyi yerine getirebiliyor.

85%

IfD Allensbach tarafından yapılan bir ankete göre, insanların %85'i beslenmelerinden memnun değil.

Mikro Besin Uzmanı Uwe Gröber Öneriyor:

„Vücudumuzda Mikro Besin içermeyen hemen hemen hiçbir metabolik süreç yoktur. Harvard Üniversitesi¹ tarafından önerildiği gibi günlük beslenmenin kapsamlı bir optimizasyonu gerekmektedir. LaVita, birçok doğal hammaddesi, bilimsel olarak ayarlanmış dozajı ve pratik hazırlanışı ile öne çıkan bir üründür.“

Uwe Gröber çok sayıda Mikro Besin içerikli yayınların ve kitapların yazarıdır. Avrupa'nın önde gelen Mikro Besin uzmanlarından biri olarak, 25 yılı aşkın süredir profesyonellerin eğitim ve öğretiminde aktif olarak çalışmaktadır.

1Kaynak Skerrett PJ, Willett WC, Sağlıklı Beslenmenin Temelleri: Bir Rehber. (Orj. Essentials of Healthy Eating: A Guide). J Ebelik Sağlığı, 2010; 55 (6): 492-501

Doğal Ortamdaki Mikro Besinler

LaVita, organik sebze ve meyve bahçelerinden elde edilen olgun meyveler, otlar ve bitkisel yağlar gibi 70'in üzerinde doğal bileşenlerden oluşur. Bu doğal içeriğiyle, LaVita her gün tüm önemli vitaminleri ve eser elementleri temin etmemizi sağlar.

H

Bütünsel Kompozisyon

Mikro Besinler en iyi bir arada çalışır ve birbirlerini tamamlar. LaVita'da tıpkı doğada olduğu gibi ikincil bitkisel madde bileşenleri ve enzimler birlikte çalışırlar.

U

Geniş Çaplı Temel Mikro Besin Konsantresi

Dengesizlikleri önlemek için her zaman vücudumuzdaki toplam Mikro Besin seviyesini arttırmak gerekmektedir. LaVita, mikro besin maddelerinin tedariğini her gün geniş çapta optimize eder.

I

Bilimsel Dozaj

LaVita, EFSA'nın (Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi) bağışıklık sistemi için önemli olduğunu onayladığı tüm önemli vitaminleri ve eser elementleri bilimsel temelli dozlarda içerir.

P

Olgun Malzemeler, En Yüksek Kalite

LaVita'daki bileşenlerin tamamen olgunlaşması önemlidir. Çünkü mikro besinlerin büyük bir kısmı ve ikincil bitkisel bileşen maddeleri sadece olgunlaşma sürecinin son aşamasında oluşur. LaVita, koruyucu veya diğer katkı maddeleri olmadan hassas süreçlerden geçerek üretilir. Tarım ilacı ve ağır metal içermez.

F

Pratik ve Rahat Kullanım

Yalnızca çocuklar ve yaşlılar için değil: LaVita gibi sıvı ve lezzetli bir ürün günlük yaşama kolayca entegre edilebilir.

Bu Mikron Besinler Bağışıklık Sistemi İçin Önemlidir

Bağışıklık sistemimizin bizi her gün koruması gerekiyor. Bu bağışıklıkla ilgili Mikro Besinler bağışıklığı destekler.

Bir çorba kaşığı LaVita, EFSA'nın (Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi) bağışıklık sistemi için önerdiği bilimsel temelli dozlarda 10 mikro besin maddesinin tamamını içerir:

 • 300 mg C vitamini
 • 10 µg (= 400 IU) D vitamini
 • 35 μg Selenyum
 • 5 mg Çinko
 • 668 µg retinol eşdeğeri A vitamini (beta-karoten olarak)
 • 4 mg B6 vitamini
 • 400 µg Folik Asit
 • 5 μg B12 vitamini
 • 0,25 mg Bakır
 • 4 mg Demir

LaVita’nın biyoyararlanımı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Uluslararası yayınlanmış bilimsel bir çalışma¹ kanıtlamıştır ki: LaVita'daki vitaminler ve eser elementler hücrelere ulaşabiliyor.

Günlük kullanımla birliktei Bakır hariç ölçülen tüm kan değerlerinin (A, B1, B2 Vitamini, Niasin, Pantotenik Asit, B6, Folik Asit, B12, Biotin, E, K, Demir, Krom, Çinko, Selenyum, Koenzim Q10, L-karnitin ile Beta-karoten) çalışma sırasında belirgin şekilde artış gösterdiği gözlenmiştir. Bilim adamları ayrıca, birçok bileşenin ihtiyaç duyulan yere ulaştığını doğruladılar: Hücrelerimizde, başka bir deyişle; yaşamın gerçekleştiği yerde!

1Nöroendokrinoloji Lett. 2015 12 Eylül; 36 (4): 337-347, Viyana Üniversitesi'nden Prof. Mosgöller başkanlığında

Müşteriler Çok Memnun

LaVita kullanıcıları çok mutlu! Halihazırda düzenli olarak LaVita kullanan on binlerce memnun müşteri referansı.

LaVita'nın müşterilerimiz için önemini her gün hissediyoruz. Son 20 yılda bize ulaşan on binlerce referans da bunu gösteriyor. Hikayeler farklı olsa da hepsinin ortak bir noktası var: Bu müşteriler LaVita'yı günlük yaşamlarına düzenli bir şekilde entegre ettiler.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Doğru Bir Mikro Besin Konsantresini diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir?

ÖzellikLaVita tarafından yerine getirildi
Geniş ve zengin bileşenlere sahip doğal ürün
Tüm önemli vitaminler ve eser elementlerin yanı sıra ikincil bitki maddeleri ve enzimler tek bir üründe
Bilimsel Dozaj
Dengeli Mikro Besinler
Araştırmalar sonucu kanıtlanmış biyoyararlanım
*
Özellikle iyi emilim için sıvı yapı
Tamamen olgunlaşmış malzemeler
Koruyucu ve diğer katkı maddeleri içermez
İlave şeker veya tatlandırıcı içermez
Vegan
Pestisitler veya ağır metal içermez
Günlük hayata kolay entegrasyon için pratik ve lezzetli
Çocuklar için uygun

*Nöroendokrinoloji Let. 2015 12 Eylül; 36 (4): 337-347, Viyana Üniversitesi'nden Prof. Mosgöller Başkanlığı’nda

LaVita’nın kullanımı

LaVita'nın kullanımı bu kadar kolay

LaVita'yı günlük yaşamınızın ayrılmaz bir parçası yapın. Bu şekilde mikro besin tedarikini rahat ve kolay bir şekilde optimize edebilirsiniz. Bir 10 ml (yaklaşık bir yemek kaşığı) LaVita 90 ml (yaklaşık yarım su bardağı) suya karıştırılarak bir porsiyon elde edilir.

1.

90 ml (yarım su bardağı) suyu bir bardağına su dökün.

2.

10 ml (1 yemek kaşığı) LaVita konsantresi ekleyin.

3.

İçmeden önce iyice karıştırın.

Başlangıç için:

İlk 75 gün için günde iki porsiyon (her biri 90 ml su ile seyreltilmiş 10 ml LaVita) öneriyoruz. Yaklaşık olarak bu sürenin sonunda vücut hücrelerimizin çoğu ortalama bir kez kendini yenileyecektir.

Optimal Bakım:

Optimal bakım ve aşağıdakiler gibi özel durumlar için örneğin; stres, hamilelik, hastalık, ilaç kullanımı veya kişi diyet yapmaya uygun değilse günde iki porsiyon öneriyoruz.

Temel Tedarik:

Sağlıklı bir insanın temel ihtiyacı için günde bir porsiyon yeterlidir.

LaVita olarak, 20 yıldan uzun bir süredir sadece, günlük beslenmemizi bütünsel olarak optimize eden, mümkün olan en iyi bileşime ve en iyi kaliteye sahip doğal bir ürün üretmeye odaklanıyoruz. Bununla birlikte güveniniz ve memnuniyetiniz için her şeyi yapıyoruz.

Gerd Truntschka, LaVita'nın kurucusu ve genel müdürü

Şimdi başlayın!

LaVita'yı günlük yaşamınızın ayrılmaz bir parçası haline getirin. Mikro Besin, yani vital madde (vitaminler ve eser elementler) tedariğinizi bütünsel ve doğal bir şekilde optimize edin. Bu, LaVita ile özellikle çok kolaydır.

j

Online sipariş vermek için

Siparişleriniz aynı gün kargoya verilir.
Ücretsiz Kargo!

u

Telefonla sipariş vermek ya da destek almak için

Çalışma Saatlerimiz:
Hafta içi her gün saat 09:00 - 18:00
Bu saatler dışında bizlere bilgi@lavita.web.tr e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.