Mikro besinler (vitaminler ve eser elementler) sağlıklı bir yaşamın yapı taşlarıdır. Vücudumuzda neredeyse dâhil olmadıkları hiçbir metabolik aşama yoktur.

Sağlık açısından oldukça önemli olan mikro besinlerle vücut hücrelerimiz ne kadar iyi beslenirse, stabil bir bağışıklık sistemimiz1, enerjimiz2, konsantrasyonumuz3, , kalp-kan dolaşım sistemimiz4, hormonlarımız5 ayrıca cilt, saç ve tırnaklarımız6için de koşullar o kadar iyi olur.

1 LaVita, demir, C, A, D, B6, B12 vitaminleri, folik asit, bakır, selenyum ve çinko yanında bağışıklık sisteminin normal işlevini destekleyen tüm önemli mikro besinleri içerir.
2 LaVita, bitkinliği ve yorgunluğu azaltmaya yardımcı olan demir, folik asit, magnezyum, niasin, C vitamini, B2, B12 ve B6 vitaminleri içerir.
3 Demir, iyot ve çinko normal bilişsel işlevde önemli rol oynar.
4 B1 vitamini, normal kalp fonksiyonuna katkıda bulunur. K vitamini kanın pıhtılaşmasını destekler. C vitamini ise kan damarları için kolajen oluşumuna katkıda bulunur.
5B6 Vitamini hormonal aktivitenin düzenlenmesine yardımcı olur. Çinko ise testosteron seviyelerinin korunmasına katkıda bulunur.
6 Biotin, niasin ve çinko cildin korunmasına yardımcı olur. Selenyum ve çinko, saç ve tırnakların korunmasını sağlar.

Hücreler LaVita'yı seviyor. Vücuttaki her bir hücre küçük bir biyokimyasal fabrikadır ve yaşamsal fonksiyonlarımız burada başlar. LaVita, hücrelerimize tüm önemli mikro besinleri dengeli bir miktarda ve doğal ortamlarında sunar.

Hücre iletişimi:
Hormonlar, enzimler ve haberci maddeler hücrelerimizin dilidir. Tüm bilgilerin doğru ve tam zamanında aktarılmasını sağlar.

Hücre çekirdeği hücrenin hafızası ve komutanıdır. Aynı zamanda genetik bilgilerimizi himaye eder ve korur.

Mitokondriler hücrenin enerji santralleridir. Yani besin maddelerinin enerjiye dönüştürüldüğü yerlerdir (enerji metabolizması).

Hücre zarı hücreyi korur, besin maddelerinin ve oksijenin emilimini ve atık maddelerin salınımını düzenler (asit-baz dengesi).

Bilimsel çalışmalar kanıtlamıştır ki: LaVita'daki mikro besinler hücrelere ulaşır. LaVita tüm önemli vitaminleri ve eser elementleri bilimsel olarak onaylanmış dozlarda doğrudan hücrelerimize iletir:

  • Hücrelerimiz için bileşenlerin biyoyararlanımı uluslararası literatürde yayımlanmış bir çalışma ile doğrulanmıştır*.
  • Biyoyararlanım, vitaminlerin ve eser elementlerin ne kadar hızlı ve ne ölçüde emildiğini ve etki yerinde – yani hücrede – ne kadar mevcut olduğunu gösterir.
  • Bilim insanları, bu pozitif çalışma sonuçlarını LaVita'nın bütünsel bileşimine bağlıyor.
  • Öyle ki LaVita, vücudumuzun milyonlarca yıldır bildiği gibi, doğal beslenmenin mucizevi etkilerini kullanmaktadır.

* Prof. Mosgöller, Viyana Üniversitesi, Neuroendocrinology Lett. 2015 Eylül 12; 36(4): 337-347

Tek ürün çoklu etki! Beslenme tablosunda belirtilen tüm mikro besinlerle hücrelerin beslenmesi, LaVita'nın vücudumuzun çeşitli fonksiyonları üzerindeki geniş spektrumlu etkilerini gösterir:

e
e
e
e
e
e
e
e
e
e
e
e
e
e
e
e

LaVita'nın etkisi hücrelerde başlar. Yaklaşık üç aylık sıklıkta hücrelerimiz kendinilerini yenilemiş olur. Bu yenileme süreci hayatımız boyunca devam eder. LaVita, beta-karotenden çinkoya kadar tüm önemli mikro besinlerle () beslenmeyi optimize etmek için güçlü ve kapsamlı bir zemin sağlar.

j

Online sipariş vermek için

Siparişleriniz aynı gün kargoya verilir.
Ücretsiz Kargo!

u

Telefonla sipariş vermek ya da destek almak için

Çalışma Saatlerimiz:
Hafta içi her gün saat 09:00 - 18:00
Bu saatler dışında bizlere bilgi@lavita.web.tr e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.