Her gün için Doğal Mikro Besin Konsantresi: Bilimsel olarak ayarlanmış dozajlarla tüm vitaminler ve eser elementler tek bir üründe birleşti.

İçindekiler

Mikro besinler nelerdir?

Mikrobesinler sağlığımızı korumak için önemlidir.1

  • Temel olarak iki besin grubu arasında ayrım yaparız: Makro ve Mikro Besinler ("büyük" ve "küçük" besinler)
  • Mikro besinler; vitaminler, mineraller ve eser elementlerden oluşur. Ayrıca "vital maddeler" olarak da adlandırılırlar.
  • Mikro besinler, makro besinlerin (yağ, protein, karbonhidratlar) metabolizmasında yer alır.
  • Mikro besinler hücre korumasına², enerjiye ve daha az yorgunluğa³, konsantrasyona⁴ ve cilt, saç ve tırnakların bakımına⁵ katkıda bulunur.
1LaVita, bağışıklık sisteminin normal yapısını destekleyen Demir, Selenyum, C vitamini, D vitamini ve Çinko içerir.
2B2 Vitamini, Selenyum, C Vitamini, E Vitamini ve Çinko, hücrelerin oksidatif stresten korunmasına yardımcı olur. Folik Asit, B6 Vitamini ve B12 Vitamini normal homosistein metabolizmasına katkıda bulunur.
3LaVita, yorgunluk ve bitkinliği azaltmaya yardımcı olan bol miktarda Demir, Folik Asit, Magnezyum, Niasin, C Vitamini, B2, B6 ve B12 Vitaminlerini temin etmemizi sağlar.
4LaVita, normal zihinsel performans için değerli bir Pantotenik Asit ve bilişsel işlev için Demir, İyot ve Çinko tedarikçisidir.
5Biotin, Niasin ve Çinko normal cildin korunmasına yardımcı olur. Selenyum ve Çinko, normal saçın korunmasına ve normal tırnakların korunmasına yardımcı olur.

Hangi besinler mikro besinleri içerir?

İdeal Mikro Besin tedarikçileri: Meyveler, sebzeler ve otlar.

A

Meyveler, sebzeler ve otların yanı sıra kuruyemişler, tohumlar, tam tahıllı ürünler ve mantarlar özellikle Mikro Besinler açısından zengindir. Et, balık, yumurta, peynir ve yoğurt gibi hayvansal ürünler de önemli Mikro Besinlerin teminini sağlar.

Mikro Besinlere neden ihtiyacımız var?

Mikro Besinler vücudumuzun temel işlevlerinde her aşamada yer alır.

Vücudumuzda Mikro Besin içermeyen hemen hemen hiçbir metabolik süreç yoktur. Sağlıklı beslenme,sağlığımızın temelidir. Sağlıklı ve yüksek enerjili bir yaşam için LaVita bize tüm Mikro Besin ihtiyacımızı sağlar:

  • Bağışıklık sistemi için C vitamini, Demir, Çinko ve Selenyum içerir.
  • B1, B2 Vitaminleri, Niasin ve Bakır enerji metabolizmasını destekler.
  • B6, B12 Vitaminleri ve Folik Asit yorgunluğun azalmasına yardımcı olur.
  • Demir, Çinko ve İyot bilişsel işlevi ve dolayısıyla konsantrasyonu destekler.
  • E Vitamini, C Vitamini, Selenyum ve Bakır, hücreleri oksidatif stresten korur.
FonksiyonÖnemli Mikro Besinler
Bağışıklık SistemiDemir, C, A, D, B6, B12 vitaminleri, folik asit, bakır, selenyum ve  çinko ile LaVita, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.
Daha Az YorgunlukDemir, folik asit, magnezyum, niasin, C vitamini, B2, B12 ve B6 vitaminleri yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.
Enerji oluşumuNiasin, B2 vitamini, B1 vitamini, B12 vitamini, pantotenik asit ve B6 vitamini normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.
KonsantrasyonLaVita normal zihinsel performans için değerli bir pantotenik asit ve bilişsel fonksiyon için demir, iyot ve  çinko tedarikçisidir.
Hücre KorumasıB2 vitamini, selenyum, C vitamini, E vitamini ve  çinko, hücrelerin oksidatif stresten korunmasına yardımcı olur. Folik asit, B6 vitamini ve B12 vitamini, normal homosistein metabolizmasına katkıda bulunur.
CanlılıkNiasin, B2 vitamini, B1 vitamini, B12 vitamini, pantotenik asit ve B6 vitamini normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.
MetabolizmaBiyotin, krom ve  inko, makro besinlerin normal metabolizmasına katkıda bulunur. çinko normal yağ asidi metabolizmasına ve normal karbonhidrat metabolizmasına katkıda bulunur.
TiroidSelenyum, normal tiroid fonksiyonuna, iyot, tiroid hormonlarının normal üretimine ve normal tiroid fonksiyonuna katkıda bulunur.
HormonlarB6 Vitamini hormonal aktiviteyi düzenlemeye yardımcı olur.
Kalp-Kan DolaşımıB1 vitamini, kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur. Folik asit, B6 vitamini ve B12 vitamini, normal homosistein metabolizmasına katkıda bulunur. K vitamini, normal kan pıhtılaşmasına katkıda bulunur. C vitamini, kan damarlarının normal fonksiyonu için gerekli olan normal kolajen oluşumuna katkıda bulunur.
İç Huzur & DinginlikBiyotin, folik asit, niasin ve B12 vitamini, normal psikolojik fonksiyona katkıda bulunur.
Cilt, Sa  & TırnaklarBiotin, niasin ve  çinko, normal cildin korunmasına katkıda bulunur.
Asit Baz DengesiÇinko, normal asit-baz metabolizmasına katkıda bulunur.
Kemikler & EklemlerD vitamini, K vitamini ve manganez, normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur. C vitamini, normal kıkırdak fonksiyonu için normal kolajen oluşumuna katkıda bulunur.
Kan ŞekeriLaVita‘da bulunan krom, normal kan şekeri seviyesinin korunmasına yardımcı olur.
Doğurganlık & Çocuk İsteğiFolik asit, hücre bölünmesinde rol oynar ve gebelikte anne dokusunun büyümesine katkıda bulunur.

Sağlıklı Beslenme: Soru “yapabilir miyiz?” değil, her gün yapıp yapmadığımızdır.

Sağlıklı beslenmenin ne kadar önemli olduğunu bilsek bile günlük yaşamda kendimize en iyi şekilde bakmamız her zaman kolay değildir. Alışkanlıklarımıza baktığımızda şunları görebiliyoruz: Genellikle çok az tam tahıllı ürünler, gizli yağlar, endüstriyel olarak üretilmiş hazır yemekler ve önerilen minimum günde beş porsiyondan çok daha az meyve ve sebze tüketimi.

70%

Tüketilen enerjinin %70'i sadece az Mikro Besin sağlayan boş karbonhidratlardan oluşmaktadır.

15%

7%

Kadınların yalnızca %15'i ve erkeklerin ise %7'si günde beş porsiyon meyve ve sebze tüketilmesi yönündeki öneriyi yerine getirebiliyor.

85%

IfD Allensbach tarafından yapılan bir ankete göre, insanların %85'i beslenmelerinden memnun değil.

Mikro Besin Uzmanı Uwe Gröber Öneriyor:

„Vücudumuzda Mikro Besin içermeyen hemen hemen hiçbir metabolik süreç yoktur. Harvard Üniversitesi¹ tarafından önerildiği gibi günlük beslenmenin kapsamlı bir optimizasyonu gerekmektedir. LaVita, birçok doğal hammaddesi, bilimsel olarak ayarlanmış dozajı ve pratik hazırlanışı ile öne çıkan bir üründür.“

Uwe Gröber çok sayıda Mikro Besin içerikli yayınların ve kitapların yazarıdır. Avrupa'nın önde gelen Mikro Besin uzmanlarından biri olarak, 25 yılı aşkın süredir profesyonellerin eğitim ve öğretiminde aktif olarak çalışmaktadır.

1Kaynak Skerrett PJ, Willett WC, Sağlıklı Beslenmenin Temelleri: Bir Rehber. (Orj. Essentials of Healthy Eating: A Guide). J Ebelik Sağlığı, 2010; 55 (6): 492-501

Doğal Ortamdaki Mikro Besinler

LaVita, organik sebze ve meyve bahçelerinden elde edilen olgun meyveler, otlar ve bitkisel yağlar gibi 70'in üzerinde doğal bileşenlerden oluşur. Bu doğal içeriğiyle, LaVita her gün tüm önemli vitaminleri ve eser elementleri temin etmemizi sağlar.

H

Bütünsel Kompozisyon

Mikro Besinler en iyi bir arada çalışır ve birbirlerini tamamlar. LaVita'da tıpkı doğada olduğu gibi ikincil bitkisel madde bileşenleri ve enzimler birlikte çalışırlar.

U

Geniş Çaplı Temel Mikro Besin Konsantresi

Dengesizlikleri önlemek için her zaman vücudumuzdaki toplam Mikro Besin seviyesini arttırmak gerekmektedir. LaVita, mikro besin maddelerinin tedariğini her gün geniş çapta optimize eder.

I

Bilimsel Dozaj

LaVita, EFSA'nın (Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi) bağışıklık sistemi için önemli olduğunu onayladığı tüm önemli vitaminleri ve eser elementleri bilimsel temelli dozlarda içerir.

P

Olgun Malzemeler, En Yüksek Kalite

LaVita'daki bileşenlerin tamamen olgunlaşması önemlidir. Çünkü mikro besinlerin büyük bir kısmı ve ikincil bitkisel bileşen maddeleri sadece olgunlaşma sürecinin son aşamasında oluşur. LaVita, koruyucu veya diğer katkı maddeleri olmadan hassas süreçlerden geçerek üretilir. Tarım ilacı ve ağır metal içermez.

F

Pratik ve Rahat Kullanım

Yalnızca çocuklar ve yaşlılar için değil: LaVita gibi sıvı ve lezzetli bir ürün günlük yaşama kolayca entegre edilebilir.

LaVita’nın biyoyararlanımı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Uluslararası yayınlanmış bilimsel bir çalışma¹ kanıtlamıştır ki: LaVita'daki vitaminler ve eser elementler hücrelere ulaşabiliyor.

Günlük kullanımla birliktei Bakır hariç ölçülen tüm kan değerlerinin (A, B1, B2 Vitamini, Niasin, Pantotenik Asit, B6, Folik Asit, B12, Biotin, E, K, Demir, Krom, Çinko, Selenyum, Koenzim Q10, L-karnitin ile Beta-karoten) çalışma sırasında belirgin şekilde artış gösterdiği gözlenmiştir. Bilim adamları ayrıca, birçok bileşenin ihtiyaç duyulan yere ulaştığını doğruladılar: Hücrelerimizde, başka bir deyişle; yaşamın gerçekleştiği yerde!

1Nöroendokrinoloji Lett. 2015 12 Eylül; 36 (4): 337-347, Viyana Üniversitesi'nden Prof. Mosgöller başkanlığında

Müşteriler Çok Memnun

LaVita kullanıcıları çok mutlu! Halihazırda düzenli olarak LaVita kullanan on binlerce memnun müşteri referansı.

LaVita'nın müşterilerimiz için önemini her gün hissediyoruz. Son 20 yılda bize ulaşan on binlerce referans da bunu gösteriyor. Hikayeler farklı olsa da hepsinin ortak bir noktası var: Bu müşteriler LaVita'yı günlük yaşamlarına düzenli bir şekilde entegre ettiler.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Doğru Bir Mikro Besin Konsantresini diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir?

ÖzellikLaVita tarafından yerine getirildi
Geniş ve zengin bileşenlere sahip doğal ürün
Tüm önemli vitaminler ve eser elementlerin yanı sıra ikincil bitki maddeleri ve enzimler tek bir üründe
Bilimsel Dozaj
Dengeli Mikro Besinler
Araştırmalar sonucu kanıtlanmış biyoyararlanım
*
Özellikle iyi emilim için sıvı yapı
Tamamen olgunlaşmış malzemeler
Koruyucu ve diğer katkı maddeleri içermez
İlave şeker veya tatlandırıcı içermez
Vegan
Pestisitler veya ağır metal içermez
Günlük hayata kolay entegrasyon için pratik ve lezzetli
Çocuklar için uygun

*Nöroendokrinoloji Let. 2015 12 Eylül; 36 (4): 337-347, Viyana Üniversitesi'nden Prof. Mosgöller Başkanlığı’nda

LaVita’nın kullanımı

LaVita'nın kullanımı bu kadar kolay

LaVita'yı günlük yaşamınızın ayrılmaz bir parçası yapın. Bu şekilde mikro besin tedarikini rahat ve kolay bir şekilde optimize edebilirsiniz. Bir 10 ml (yaklaşık bir yemek kaşığı) LaVita 90 ml (yaklaşık yarım su bardağı) suya karıştırılarak bir porsiyon elde edilir.

1.

90 ml (yarım su bardağı) suyu bir bardağına su dökün.

2.

10 ml (1 yemek kaşığı) LaVita konsantresi ekleyin.

3.

İçmeden önce iyice karıştırın.

Başlangıç için:

İlk 75 gün için günde iki porsiyon (her biri 90 ml su ile seyreltilmiş 10 ml LaVita) öneriyoruz. Yaklaşık olarak bu sürenin sonunda vücut hücrelerimizin çoğu ortalama bir kez kendini yenileyecektir.

Optimal Bakım:

Optimal bakım ve aşağıdakiler gibi özel durumlar için örneğin; stres, hamilelik, hastalık, ilaç kullanımı veya kişi diyet yapmaya uygun değilse günde iki porsiyon öneriyoruz.

Temel Tedarik:

Sağlıklı bir insanın temel ihtiyacı için günde bir porsiyon yeterlidir.

LaVita olarak, 20 yıldan uzun bir süredir sadece, günlük beslenmemizi bütünsel olarak optimize eden, mümkün olan en iyi bileşime ve en iyi kaliteye sahip doğal bir ürün üretmeye odaklanıyoruz. Bununla birlikte güveniniz ve memnuniyetiniz için her şeyi yapıyoruz.

Gerd Truntschka, LaVita'nın kurucusu ve genel müdürü

Şimdi başlayın!

LaVita'yı günlük yaşamınızın ayrılmaz bir parçası haline getirin. Mikro Besin, yani vital madde (vitaminler ve eser elementler) tedariğinizi bütünsel ve doğal bir şekilde optimize edin. Bu, LaVita ile özellikle çok kolaydır.

j

Online sipariş vermek için

Siparişleriniz aynı gün kargoya verilir.
Ücretsiz Kargo!

u

Telefonla sipariş vermek ya da destek almak için

Çalışma Saatlerimiz:
Hafta içi her gün saat 09:00 - 18:00
Bu saatler dışında bizlere bilgi@lavita.web.tr e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.